Konya Porselen Diş Dolgusu

  • Home
  • -
  • Blog
  • -
  • Konya Porselen Diş Dolgusu
Konya Porselen Diş Dolgusu

Dişler, konuşmayı ve gülüşleri tamamlayan en önemli unsurlardır. Sağlıklı dişlerin hayat kalitesini yükselttiği ve yokluklarının konuşmaktan yemek yemeye dahil her şeyi zorlaştırdığı açıktır. Herhangi bir nedenle oluşmuş diş eksikliğinde bir dolgu tekniği olan konya porselen diş dolgusu kullanılmaktadır. Siz de diş aşınması, diş kırıkları ya da diş eksikliği problemleri yaşıyorsanız kliniğimizle iletişime geçerek porselen dolgu işlemlerini yaptırabilirsiniz. Tüm soru ve randevular için  iletişim kanallarımızdan uzman ekibimize ulaşabilirsiniz.

Konya Porselen Diş Dolgusu

Diş eksiklerini estetik bir şekilde kapatmaya yarayan konya porselen diş dolgusu, gelişen teknolojik imkanlar sayesinde yapımı kolaylaşmış bir işlemdir. Genellikle sağlıklı dişi korumak için uygulanmaktadır. Cerec denilen bir yöntem ile restorasyonlar yapılmaktadır. Cerec yöntemi geleneksel yönteme göre daha başarılıdır. Diğer dolgu çeşitlerine göre daha estetik ve kullanışlıdır. Bu dolgular dişin rengine ve biçimine uygun olarak yapılmaktadır. Bu sayede dişin doğallığı ve görünümü korunmaktadır. Çoğunlukla azı dişlere uygulanan bir işlemdir.

Porselen Dolgu Nasıl Uygulanmaktadır?

Porselen dolgu için öncelikle bir hekim muayenesi ve kararı gerekmektedir. Ardından dolguya uyumlu dişler, malzeme için hazırlanmaktadır yani diş, dolgu malzemesinin yerleşeceği şekilde bir biçime sokulmaktadır. Daha sonra boşlukların ölçüleri alınarak laboratuvara gönderilmektedir. Gönderilen ölçülere uygun olarak porselen dolgular hazırlanmaktadır. CAD / CAM uygulamalarıyla dişin eksik kısımları tasarlanmaktadır. Bu işlemlerden sonra hazırlanan dolgu hastanın dişine uygulanır ve hasta aynı gün içerisinde günlük yaşamına dönebilmektedir. Bunun yanı sıra porselen dolgular oldukça dayanıklıdır bu yüzden hastalar yıllarca herhangi bir sorun yaşamadan porselen kaplı dişlerini kullanabilmektedir.

Porselen Dolgunun Faydaları Nelerdir?

Porselen dolgu oldukça sağlam ve estetik bir işlemdir. Bu nedenle hastalar tarafından çokça tercih edilmektedir. Porselen dolgular bir veya iki seans içerisinde hazır olmaktadır. Hızlı bir işlem olması da porselen dolgular için bir tercih sebebidir. Dişin yapısını korur ve doğal bir görünüme sahiptir. Hastalar çoğunlukla dişlerinin kaplama olduğunu hissetmemektelerdir bu yüzden de büyük bir tercih sebebidir. Çay, sigara, kahve gibi maddelerin kullanılmasından etkilenmemektedir. Çürüyen, kırılan ya da rengi değişen dişlere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Temizliği rahat yapılmaktadır. Üstelik bu dolgulara gerekirse tekrar cilalama yapılabilmektedir.