Diş Temizletme & Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  • Home
  • -
  • Blog
  • -
  • Diş Temizletme & Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?
Diş Temizletme & Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Beslenme ihtiyacımızı giderirken çok fazla çalışan dişlerimiz, tüketilen besinlere, içeceklere, dış fırçalama sıklığı, sigara tüketimi gibi çeşitli sebeplere bağlı olarak dişlerin doğal rengi zamanla değişime uğrayabilmektedir. Zamana bağlı olan yaşlılık, kullanılan eski protezler ve diş kaplamaları ve dolgular da dişlerin renginin değişimine neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı insanların da dişlerinin doğal rengi sarı ve tonları olabilmektedir.  Reklamlarda sıklıkla yer alan ve neredeyse herkesin hayalinde, bembeyaz dişler ve bu dişlerin yarattığı kusursuz bir gülümseme bulunmaktadır. Diş beyazlatma işlemi ile beyaz dişler ve hayal edilen gülümsemeye ulaşmak kolaylaşmıştır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Dişin ideal beyaz tonuna ulaşmak amacı ile uygulanan diş beyazlatma tedavisi ’’bleaching’’ olarak da bilinmektedir. Rengi koyulaşan diş tabakasına diş kaplama yöntemi yerine diş beyazlatma tedavisi uygulanarak dişin mevcut rengi yaklaşık olarak 8- 10 ton açılmaktadır. Konya diş beyazlatma tedavisinde öncü olan ağız sağlığı merkezimizde alanında profesyonel doktorlar tedaviyi büyük bir özenle uygulanmaktadır.

Konya Diş Beyazlatma & Temizletme Hizmeti
Konya Diş Beyazlatma & Temizletme Hizmeti

Ağız ve diş kontrolleri ile diş beyazlatma tedavisi uygulanacak bireyin bu tedaviye uygun olup olmadığı tespit edilir. Büyük ölçekli çürükler, diş eti hassasiyeti gibi durumlar söz konusu değilse tedavi gerçekleştirilir. Uygulama kısa sürede tamamlanır.  Bazı durumlarda beyazlatma işleminin anında sonuçları görülebilirken bazı durumlarda ise renk açılması birkaç seansta gerçekleştirilmektedir. Alanında profesyonel diş hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen tedavi dişin doğal yapısına herhangi bir hasar vermez, güvenilir ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Diş beyazlatma işlemi uygulandıktan sonra aşırı sigara kullanılmaması, çay -kahve ve türevleri içeceklerin tüketimine dikkat edilmesi vb ile beyazlatma işleminden alınan sonuç uzun süreli olacaktır.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Konya diş beyazlatma alanında hizmet veren ağız sağlığı merkezimizde diş beyazlatma tedavisi büyük bir özenle yapılmaktadır. Diş beyazlatma işlemi için işleme diş taşı temizliği yapılarak başlanmaktadır. Seans öncesinde dişlerin mevcut durumunun kontrolü sağlanır. Tedavi sonrasında da aynı şekilde sonrası dişlerin kontrolleri sağlanır.

Diş rengi tespit edilen bu kontroller sonrasında diş rengine göre tedavi uygulanır. Tedavi uygulanan seans sayısı diş rengine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ortalama olarak bu tedavi 2-3 seans gerçekleştirilmektedir. İşleme başlamadan önce diş etlerinin zarar görmemesi için koruyucu olarak jel sürülür. Dişin durumunu takip amacı ile 6 aylık kontrol seansları gerçekleştirilmektedir.