Diş Kaplama Çeşitleri – Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

  • Home
  • -
  • Blog
  • -
  • Diş Kaplama Çeşitleri – Diş Kaplama Nasıl Yapılır?
Diş Kaplama Çeşitleri – Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde diş kaplama uygulamasında farklı kaplama çeşidi kullanılmaktadır. Bu kaplama çeşitleri dişinizin durumuna hastalarımızın beklentisine ve maliyet gibi unsurlara göre değişiklik göstermektedir. Bu etkenler göz önüne alınarak hastalarımıza en uygun kaplama yöntemi seçilerek işlem yapılmaktadır.

Konya Diş Kaplama Çeşitleri

Kliniğimizin faydalı hizmetlerinden biri olan diş kaplama uygulamasında kullanılan farklı kaplama çeşitlerini tanıyalım. İlk olarak porselen kaplamayla başlayalım. Porselen kaplama uzun ömürlü olmakla birlikte kırılmalara da dayanıklıdır. Diş renginde ve porselenden yapılır. İkinci olarak zirkonyum kaplama vardır. Dişin orijinaline en yakın hali olmakla birlikte ön dişlerde en çok tercih edilen kaplamadır. Üçüncü olarak metal destekli diş kaplama bulunur. Maliyet açısından daha uygun olmasına rağmen koyu renk görüntüsü yüzünden pek tercih edilen bir kaplama çeşidi değildir. Son olarak da full porselen diş kaplama uygulamamız mevcuttur. Empress adıyla da bilinen bu kaplama çeşidinin uygulanması için önce hastalarımızın dişi tıraşlanarak kaplamaya uygun hale getirilmelidir. Hastanın kendi diş renginde olduğundan dolayı oldukça estetiktir.

Kaplama Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde Konya diş kaplama uygulaması en steril ortamlarda ve covid-19 önlemleri kapsamında uygulanmaktadır. Kaplama işlemine geçtiğimizde ilk olarak diş ölçümü yapılarak malzeme seçimi ve kaplama hazırlanır. Ardından dişler temizlenerek kaplama için en uygun hale getirilir. Kaplama için uygun hale gelen dişlere hazırlanan kalıplar geçici olarak takılır. Kalıbın dişe tam olarak oturup oturmadığının anlaşılabilmesi için hastalar geçici kalıplarla bir süre kullanırlar. Bu süre boyunca kliniğimizdeki diş hekimlerimizle her zaman iletişime geçerek herhangi bir aksaklık oluşması engellenir. Bir aksaklık oluşması durumunda da en kısa sürede müdahale edilerek kalıp çıkarılır ve gereken müdahale uygulanır. Bir aksaklık oluşmadığı takdirde diş kaplama işlemi tamamlanır.